17 Kasım 2018 Cumartesi
 
 » Ana Sayfa
 » Şirket Profili
 » Hizmetlerimiz
 » Ürünler
 » İnsan Kaynakları
 » Resim Galerisi
 » Ziyaretçi Defteri

Alan Adı Sorgulama
www.
.com-.net-.org Yardım

Arama
Sitede Webde

powered by FreeFind

www.Belediyeler.Net

Sitemizdeki güncellemelerden ve yeniliklerden haberdar olmak isterseniz
 E-Mail  Adresinizi
Kayıt ediniz
İsminiz:

E-Mail Adresiniz:

Ekle: Çıkar:

www.Belediyeler.Net

Arama Siteleri:
Son Güncelleme
05.07.2018

www.Belediyeler.Net

 

 

 

Türkiye'nin Belediyeler Portalı

KOSGEB’den sıfır faizli bilişim kredisi.


KOSGEB’den sıfır faizli bilişim kredisiKOSGEB, işletmelerde bilişim teknolojilerinin kullanımını artırmak ve Internet tabanlı elektronik hizmetlerden yararlanarak verimliliklerini artırmaya yönelik olarak sıfır faizli bilişim kredisi uygulamasını başlatıyor. Söz konusu proje, KOSGEB ve Türk Telekom işbirliğiyle 2006 yılının Ocak ayında hayata geçecek. Proje kapsamında, KOSGEB tarafından saha taramasıyla takibe alınan 40 bin işletmeye kaynak sağlanması ve ihtiyaçları doğrultusunda maksimum 24 ayda geri ödemeli olmak üzere sıfır faizli bilişim kredisi kullandırılacak. Söz konusu işletmelerin, stratejik yol haritası hazırlamış olmaları ise gerekmiyor.
KOSGEB, finansmanı sağlayacak kamu bankalarıyla görüşmelerini sürdürüyor. 24 aylık geri ödeme planının dışında daha uzun vade talep eden işletmeler içinse bankalarla farklı alternatif çözümler aranıyor. Belirtilen süre dışındaki fazla kısmının faizini, işletmelerin kendilerinin banka vasıtasıyla karşılamasına yönelik yöntemler üzerinde konuşuluyor.

Konu hakkında bilgi aldığımız KOSGEB Bilgi Sistemleri E-Ticaret Süreç Yöneticisi Mehmet Günay, sıfır faizli bilişim kredisi projesi için KOSGEB olarak 10 trilyon lira kaynak ayırdıklarını belirtiyor. Bu kaynağın kullanılması halinde ikinci bir kaynağın devreye alınıp alınmayacağı konusunda da görüşmeler sürdürülüyor.

KOSGEB bu kaynağı işletmelere kullandırmak için bilişim sistem entegratörü konumunda olan ve anahtar teslimi proje yapan şirketlerden oluşan bir tedarikçi havuzu oluşturuyor. Bilişim konusunda A’dan Z’ye her türlü hizmeti alabileceği şirketleri, belli kriterler oluşturarak saptayan KOSGEB, işletmelerin hizmetlerini bu şirketlerden almalarını öngörüyor.

Günay, bu uygulamanın, işletmelere basit bir bilgisayar satış kampanyası olarak algılanmaması gerektiği üzerinde duruyor. Anahtar teslimi proje geliştirme kültürünün de ötesinde, bilişim şirketlerinin, işletmelere bilişim altyapısını eksiksiz kurduktan sonra bunu fonksiyonel olarak kullanabilmelerine yönelik her türlü hizmeti de verecek. Günay bu konuda, ‘İşletmeler Internet’e girebilsinler, arama motorlarından istediklerini arayabilsinler, SSK bildirgesi doldursunlar, pasaport başvurusu yapabilsinler gibi temel fonksiyonları ilk anda kullanabileceklerine yönelik çözüm geliştiriyoruz. Neden her konuda yetkin bilişim şirketleri arıyoruz derseniz bir işletmenin her türlü sorununuu tek bir şirket çözsün diye düşünüyoruz. Aksi olduğunda bir sorun çıktığı zaman, yazılımcı donanımcıdan kaynaklanıyor, donamıcı networkçüden kaynaklanıyor vs vs diyebiliyor. Sonuçta çözüm ortada kalıyor.

Bu projeyi, veritabanımızdaki işletmelerin hepsine birden duyuracağız. Internet sitemiz de hazır olacak. Faydalanmak isteyen işletme buna Internet’ten erişebilecek’ açıklamasını yapıyor.


Kaynak : BTNET, Haberler ( 30 Kasım 2005 - 08:30 )

Geri Arkadaşına Gönder

Öyle adamlar gördüm üstünde elbisesi yok, öyle elbiseler gördüm içinde adam yok.
MEVLANA

(C) 1997-2009 KEYKOBİ.NET WEB Grubu tarafndan hazırlanmıştr.   

E-mail:  mail@ncp.com.tr
         


www.Belediyeler.Net

GÜNCEL


Ülkemizde yaşananlardan sonra İnternet'te sansürü destekliyormusunuz? ( 5.01.2007)
 Denetim Altında tutmak lazım  
 Evet Sansürlenmeli  
 Hayır Sansürlenmemeli  
Toplam Katılım : 1438

www.Belediyeler.Net

ANTALYA