17 Kasım 2018 Cumartesi
 
 » Ana Sayfa
 » Şirket Profili
 » Hizmetlerimiz
 » Ürünler
 » İnsan Kaynakları
 » Resim Galerisi
 » Ziyaretçi Defteri

Alan Adı Sorgulama
www.
.com-.net-.org Yardım

Arama
Sitede Webde

powered by FreeFind

www.Belediyeler.Net

Sitemizdeki güncellemelerden ve yeniliklerden haberdar olmak isterseniz
 E-Mail  Adresinizi
Kayıt ediniz
İsminiz:

E-Mail Adresiniz:

Ekle: Çıkar:

www.Belediyeler.Net

Arama Siteleri:
Son Güncelleme
05.07.2018

www.Belediyeler.Net

 

 

 

Türkiye'nin Belediyeler Portalı

"e-Devlet Kapısı" projesi yolda.

Bakanlar Kurulu'nun konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.


Buna göre, kamu hizmetlerinin ortak platformda, tek kapıdan (portal) sunumunu ve vatandaşın devlet hizmetlerine elektronik ortamdan güvenli ve hızlı bir şekilde erişimini sağlayacak E-Devlet Kapısı Projesi'nin teknik altyapısını Türk Telekomünikasyon A.Ş yapacak.


Kamu kurum ve kuruluşları nezdinde Türk Telekomünikasyon A.Ş tarafından e-Devlet Kapısı'na entegre edilecek hizmetlerle ilgili olarak yapılacak çalışmalar, DPT Müsteşarlığı koordinatörlüğünde yürütülecek. E-Devlet Kapısı Projesi'nin ihalesine esas teşkil edecek teknik şartname konusunda DPT Müsteşarlığı'nın görüşü alınacak.


Proje kapsamında, kamu hizmetlerinin elektronik ortamda entegre bir şekilde sunumuna imkan veren ve güvenlik, kimlik denetimi, yetkilendirme ile ödeme hizmetleri gibi ortak bileşenleri içeren teknik altyapı kurulacak. Bu altyapı üzerinde, öncelikle halihazırda internet üzerinden sağlanmakta olan ve vatandaşın yoğun olarak kullandığı hizmetlerin entegrasyonu gerçekleştirilecek. Diğer hizmetler de hazır hale geldikçe e-Devlet Kapısı'na entegre edilecek.


e-Devlet Türkiye İcra Kurulu, projenin safahatına ilişkin her türlü kararı almaya yetkili olacak. Projenin uygulama durumu, bugünden itibaren en geç bir yıl içinde Kurul tarafından gözden geçirilecek.


e-Devlet Kapısı çerçevesinde oluşturulan teçhizat ve yazılım ile yönetimi, DPT Müsteşarlığı'ndan sorumlu Bakanın belirleyeceği bir tarihte bedelsiz olarak DPT Müsteşarlığı'na devredilecek. Devre ilişkin usul ve esaslar DPT Müsteşarlığı ve Türk Telekomünikasyon A.Ş arasında yapılacak sözleşme ile belirlenecek. Devir sonrasında e-Devlet Kapısı'nın yönetimi için Türk Telekomünikasyon A.Ş'nin imkanları bedeli karşılığında kullanılabilecek.


Kaynak : Hürriyet, 29.01.2005, (aa)

Geri Arkadaşına Gönder

Teknolojik olanaklar muhteşem ama herkesin hayatındaki en önemli tek şey bir insanın dostluğudur. Sevecek birini bulun ve yaptığınız şeyi sevin.
Sherry Lansing

(C) 1997-2009 KEYKOBİ.NET WEB Grubu tarafndan hazırlanmıştr.   

E-mail:  mail@ncp.com.tr
         


www.Belediyeler.Net

GÜNCEL


Ülkemizde yaşananlardan sonra İnternet'te sansürü destekliyormusunuz? ( 5.01.2007)
 Denetim Altında tutmak lazım  
 Evet Sansürlenmeli  
 Hayır Sansürlenmemeli  
Toplam Katılım : 1438

www.Belediyeler.Net

ANTALYA